Vánoční dárky z pivovaru

Domů » Vánoční dárky z pivovaru

Nevíte, co pod stromeček anebo jen chcete udělat radost maličkostí z našeho pivovaru? Pak vězte, že u nás je z čeho vybírat, a kromě široké nabídky piv či dárkových balení lze obdarovat různými typy pivního skla, čepicí či poukazem na prohlídku pivovaru.

Tradičně máme v nabídce Břevnovské abbey 17 %, pivo belgického typu s příjemnou ovocnou vůni po kandovaném ovoci, banánech a jehličnatých pryskyřicích. Druhým speciálem je Adventní vanilkový ležák 11 %. Jedná se o pivo, které si poleželo přes 3 týdny na vanilkových luscích, což se projeví ve vůni a plnosti piva. Před zimou jsme rovněž stočili kyseláče Břevnovské pinot 18 %, což je takový hybrid mezi pivem a vínem. Rozkvašené pivo se smíchá s vymačkanou šťávou vinných hroznů odrůdy Rulandské modré. Pivo poté rok kvasí. Výsledkem je příjemně osvěžující, lehce nakyslé pivo s výrazně ovocným charakterem. Ke svátečním příležitostem můžeme doporučit náš Pivní šamp 9 %. To je pivo, které je sekundárně dokvašované pomoví šampaňských kvasinek. Ty dodávají výrazné muškátové aroma a vyšší říz.

Do základní řady piv nám letos přibyl na stálo i Nachmelený Benedict 11 %, to je pivo dochmelované za studena dvojicí amerických chmelů. Ty dodají pivu výraznější chmelové aroma. Stejně tak jsme stálice rozšířili o Pšeničné pivo 11 %. Zajímavým pomocníkem v kuchyni může být Imperial stout 21 %, který se hodí k cukroví, ale z jeho pomocí se vyrobit třeba skvělá bábovka. Skoro bychom zapomněli zmínit, že naše Klášterní IPA 15 % už oblékla klasickou Ježíškovskou etiketu. A o Světlém ležáku 12 %, Tmavým ležáku 11 %, Imperial lageru 20 % a Kávovém pivu 11 % asi už netřeba se více zmiňovat, ty všechny znáte.

V nabídce máme i dárkovou odnosku na 3 láhve, které si můžete sami navolit, anebo lze vyzkoušet již připravený set s Vánočními speciály – Břevnovské abbey, Adventní vanilkaKlášterní IPA.

Z ostatních dárkových předmětů jsme naskladnili např. nové kšiltovky a máme i tašky na pivo. Buď látkovou přes rameno anebo tašku vyšitou pro 8 lahví piva. Pomocníkem do kuchyně může být magnetický otvírák na pivo.

A víte, jak si nejvíce vychutnat dobré pivo? Ze správného typu skla. I proto máme v nabídce různé druhy našich sklenic od toho klasického půllitru s uchem, přes sklenici na pšeničné piva, „ejly“ nebo degustační skleničky na nožičce. A pro žíznivce máme i tupláky.

A pro ty, kteří preferují zážitky nad hmotnými (tekutými) dárky, máme i dva typy poukazů na aktivity v našem pivovaru. A to buď klasickou prohlídku pivovaru s ochutnávkou či případnou degustací piv anebo rovnou den se sládkem.

Zpět na výčet aktualit